Bekir Bozdağ'dan Kayyum Açıklaması!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bu sabah 28 Belediyeye gerçekleştirilen kayyum atamasının ardından sosyal medya hesabından belediyeler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Bozdağ, belediyelere kayyum atamasının milletin iradesine, hukukuna,demokrasisine sahip çıkmak ve belediyelerin imkanlarının yasadışı yollarla teröre ve terör örgütlerine aktarılarak terör örgütünün finansmanına engel olmak için gerçekleştirildiğini ifade etti.

Bozdağ'ın sosyal medya hesabından yaptığı o açıklamalar şöyle;

"Bugün, teröre ve terör örgütlerine destek verdiği gerekçesiyle bazı belediyelere kayyum atandı. Demokratik hukuk devletinde,seçimle işbaşına getirilen belediye başkanları/meclis üyeleri,vazifelerini, kanunlara uygun yapmak zorundadır. Belediye başkanları/meclis üyeleri,halka hizmet için gönderilen paraları terör örgütüne aktararak terörü finanse ederse, belediyenin araçlarını,ekipmanlarını ve imkanlarını terör örgütünün eylemlerinde kullandırırlarsa,demokratik meşruiyetlerini kaybederler.

KAYYUM ATAMASININ AMACI...

Hiçbir demokratik hukuk devleti,belediye başkanları ve meclis üyelerinin belediye gelirlerini terör örgütüne aktarıp terörün finansmanını yapmasına,terör örgütünün eylemlerinde belediye araçları,ekipleri ve imkanlarının kullandırmasına izin vermez/veremez. Bu nedenle belediyelere kayyum atanması;milletin iradesine,milletin hukukuna,demokrasiye;kısaca,demokratik hukuk devletine sahip çıkmaktır; belediyenin imkanlarının yasadışı yollarla teröre ve terör örgütlerine aktarılarak terör örgütünün finansmanına engel olmaktır. Belediyenin araçlarının,ekipmanlarının ve diğer imkanlarının terör örgütünün eylemlerinde kullanılmasına izin vermemektir.

SEÇİLMİŞ OLMAK SUÇ İŞLEME HAKKI VERMEZ

Seçilmiş olmak,seçilene suç işleme hak ve yetkisi vermez. Hiç kimse,bunlar seçilmiş,suç olsun olmasın dilediklerini yapabilir,diyemez. Türkiye, terörle etkin ve kararlı mücadelesini,hukuk içinde ve hukuka uygun biçimde bundan sonra da sürdürmeye devam edecektir."

Etiketler ; Adalet Bakanı , Bekir Bozdağ ,
İlginizi Çekebilir