Batman Valisi'nden Çarpıcı Kayyum Açıklaması

Batman Valisi Ahmet Deniz, Valilikte düzenlenen, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi ile Türkiye üzerinde oynanan oyunların net bir şekilde ortaya çıktığını söyledi

Deniz, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname kapsamında belediyelere yapılan görevlendirmelere ilişkin, devletin bölge belediyelerine pozitif ayrımcılık yaptığını ancak bunun istismar edildiğini ifade ederek "Batıdaki bir şehre gelen bütçe 1 lira ise Batman'a gelen bütçe 1,5 liradır. Devlet bu pozitif ayrıcalığı hizmet edilsin diye yapıyor ama bu paralar farklı şekilde kullanılırsa durum değişir. Devlet buna 'Dur' demek zorundadır." dedi.

KİM OLURSA OLSUN GEREĞİ YAPILACAK

Batman Belediyesi temizlik işçilerinin aksattığı temizlik işini yapan Karayolları 97. Şubesi ile İl Özel İdaresi çalışanlarının bir grubun taşlı saldırısına uğraması hakkında Deniz, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Bayram gününde belediyenin temizlik işçilerine çalışmamaları yönünde talimat verildi. Şu anda en önemli gündemimiz, hizmetin en güzelini hak eden vatandaşımıza hizmetin en iyisini sunmaktır. Bayram günü görevi olmadığı halde sokakta bırakılan çöpleri toplamaları için görevlendirdiğim insanlara birileri gelip taş atıyor, yıldırmaya çalışıyor. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun muhtarların birinci görevi, cesaretle onlara sahip çıkmak ve en acil şekilde güvenlik güçlerine haber vermektir. Kanun ve hukukun uygulanmasından benim kadar sizler de sorumlusunuz. Terörle ilintili olan kim olursa olsun gereği yapılacaktır.”

İlginizi Çekebilir