Bakan müjdeyi verdi!..
Gündem 7 Ekim 2016 Cuma 22

Bakan müjdeyi verdi!..

Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi borçlarına yönelik yaptığı açıklamada indirim müjdesi verdi

Geçmişte  alınan tedbirler neticesinde yılın 4'üncü çeyreğinde daha iyi bir büyüme  beklediklerini kaydeden Ağbal, "Bu sayede yüzde 3,2 olarak açıklamış olduğumuz  2016 tahmininin gerçekçi bir tahmin olduğunu düşünüyoruz. Hatta belki de daha da  olumlu bir büyümeyle karşı karşıya kalabiliriz. Bu yıl gerçekten olağanüstü bir  yıldı. Hem global dış koşullar, hem de iç koşullara rağmen yüzde 3,2 tuttuysa,  biz bu bazla 2017 yılında yüzde 4,4 büyümeyi yakalarız. Bunun da altyapısını  hazırladık, gerekli çalışmaları, yasal düzenlemeleri yaptık"şeklinde konuştu.

VERGİSİNİ ZAMANINDA ÖDEYENİ ÖDÜLLENDİRECEĞİZ

Maliye Bakanı Naci Ağbal, gelecek dönemde vergisini zamanında ödeyenleri  ödüllendireceklerini belirterek, "Önümüzdeki dönemde, vergi borçlarını hiç  aksatmadan günü gününe ödeyen vatandaşlarımıza, vergi kayıtlarında da herhangi  bir sorunları yoksa gelir veya kurumlar vergisinde indirim getireceğiz" dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleyi kararlılıkla  sürdüreceklerini de vurgulayan Ağbal, "Bunların bürokrasideki, ticaretteki, sivil  toplumdaki uzantıları hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde kesinlikle bertaraf  edilecek. Ekonomide de bürokraside de bunların bütün uzantıları tamamen ortadan  kalkacak" diye konuştu.

Etiketler ; Maliye Bakanı , Naci Ağbal , FETÖ ,
İlginizi Çekebilir