Antalya'da patlama
Gündem 25 Ekim 2016 Salı 09

Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının çevreyolu üzrindeki binasında patlama meydana geldi. Olay yerine ambulanslar sevk edildi.

ATSO binasının çevre yolu üzerindeki binasının otoparkında, henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu. Patlama sonrasında bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye ile çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Polis bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.


OTOMOBİLLER ZARAR GÖRDÜ


4 otomobilin ve çevredeki binaların da patlamada hasar gördüğünü belirlendi.


BOMBA YÜKLÜ ARAÇ İDDİASI


Antalya ATSO binasındaki patlamaya otoparkta bulunan bomba yüklü bir aracın neden olduğu ileri sürülüyor. Ancak yetkililer böyle bir bilgiyi henüz doğrulamıyor..

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Antalya Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Menderes Türel, yaptığı açıklamada, patlamanın kaza sonucu meydana gelmiş olabileceğini söyledi. Türel, "Yaralıların hayati tehlikesi yok" dedi.


MENDERES TÜREL KONUŞMA YAPACAKTI


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, öğleden sonra ATSO Başkanı Davut Çetin'i makamında ziyaret edecek ve saat 15.00'de meclis toplantısında iş adamlarına konuşacaktı. Yaklaşık 150 iş adamının katıldığı bu toplantı, yıllardır sabah yapılırken, geçen son toplantıda alınan kararla öğleden sonra yapılmasına karar verilmişti.


BİN ANDA BÜTÜN CAMLAR AŞAĞI İNDİ


Olay sırasında binada bulunan bir görgü tanığı ise, "Ne olduğunu anlayamadık. Bir anda bütün camla indi. Herkes çığlık çığlığa dışarı kaçtı" sözleriyle yaşanan paniği anlattı.

Etiketler ; Antalya ,
İlginizi Çekebilir