Anne oğlunu arabaya iple bağlayıp sürükledi

İstanbul Esenyurt’ta 6 yaşındaki çocuğunu otomobilin arkasına çamaşır ipiyle bağlayarak sürükleyen anne gözaltına alındı.

İstanbul'da bir annenin servise binmeyen oğluna verdiği ceza büyük tepki topladı.

Bilgisayar mühendisi anne E.M., 6 yaşındaki çocuğunu servise binmediği için otomobilinin arkasına, çamaşır ipiyle bağladı, aracı sürdü. Caddede sürüklenen çocuk çevredeki vatandaşların müdahalesiyle kurtarıldı. Anneye tepki gösteren vatandaşlar durumu polise bildirirken yaşanan o anlar bir cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alındı.

Vatandaşların cep telefonuna yansıyan görüntülerde, küçük çocuk arabanın arkasına bağlanmış bir şekilde duruyor. Aracı durduran vatandaşların talihsiz çocuğunun iplerini çözmeye çalıştığı kameraya yansıyor. Bu sırada vatandaşların anneye tepki gösterdiği görülüyor. Anne Ebru M’nin ise tepkilere karşılık kendisini çocuğuna ceza vermek için yaptığını söyleyerek savunduğu görülüyor.

CEZA VERMEK İSTEMİŞ

Olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alınan Ebru M.'nin sorgusunda amacının servise binmeyen çocuğuna ceza vermek olduğunu söylediği öğrenildi. Annesi ve babası 3 yıl önce boşanan çocuk, velayeti annesinde olduğu için Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme kurumuna yerleştirildi. Olayı duyunca şoke olan baba Umut K.'nin ise çocuğunun velayetini almak için savcılığa başvuracağı öğrenildi.

Etiketler ; çocuk , ceza ,
İlginizi Çekebilir