9 İşadamı Daha Tutuklandı
Gündem 15 Ağustos 2016 Pazartesi 12

9 İşadamı Daha Tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında Balıkesir'de 20 işadamı gözaltına alınırken, Van'da gözaltına alınan 10 işadamından 9'u tutuklandı

Balıkesir'de tanınmış 20 iş adamı gözaltına alındı. Van'da ise FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve mahkemeye çıkarılan 10 işadamından 9'u tutuklandı.

Balıkesir'in Gönen ilçesinde aralarında gıda ve enerji gibi sektörlerde tanınmış isimler ile kamu çalışanlarının da bulunduğu 20 kişi FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

FETÖ/PYD operasyonu kapsamında Gönen’de iş dünyasına yönelik düzenlenen operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. Operasyonda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nde görevli eski müdür ile hastane personelleri ve gıda ile enerji sektörlerinde bulunan iş adamlarının da bulunduğu 20 kişi Gönen Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda kitap, tablet ve bilgisayar gibi  bazı materyallere el konuldu.

Öte yandan Van’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve mahkemeye çıkarılan 10 işadamından 9'u tutuklandı.

Darbe girişimi ardından Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 3 gün önce gözaltına alınan 10 işadamı dün geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye çkarıldı. Akşam geç saatlere kadar süren duruşma sonrası 10 işadamından 9'u örgüt üyeliğinden tutuklanırken, 1 işadamı ise serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilir