15 ÖSO askeri şehit oldu!
Gündem 3 Ekim 2016 Pazartesi 10

15 ÖSO askeri şehit oldu!

Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Operasyonu'nda IŞİD'e ait 9 bina imha edilirken, operasyonda 15 ÖSO asker şehit oldu.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatı'nda IŞİD'e ait 9 binanın imha edildiği açıklandı. 63 IŞİD hedefine 301 atış yapılırken, operasyonda 15 Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) askeri şehit düştü, 35 asker yaralandı.

11 hava harekatında 13 IŞİD'li terörist öldürüldü.

Ayrıca açıklamada, "Koalisyon güçleri tarafından, Ziyadiyah, Bahrutah, Duvaybık, Aktarin (2) ve Türkmen Barı (6) bölgelerinde tespit edilen IŞİD TÖ unsurlarına yönelik icra edilen 11 hava harekâtı sonucunda, 13 IŞİD unsuru etkisiz hale getirilmiş, IŞİD TÖ unsurlarınca kullanıldığı keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 4 bina, 3 araç (2’si EYP yüklü) ve 1 havan imha edilmiştir" denildi.

9 BİNA YOK EDİLDİ
Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından icra edilen hava taarruzlarında, Aktarin, Türkmen Barı ve Dabık’ta bulunan 9 hedefe 10 bomba atılmış ve IŞİD unsurlarınca Komuta yeri, silah mevzii ve mühimmat deposu olarak kullanılan 9 bina imha edilmiştir.

Etiketler ; IŞİD , ÖSO ,
İlginizi Çekebilir