1 Doların Gerçek Sırrı Ortaya Çıktı!
Gündem 24 Ağustos 2016 Çarşamba 12

1 Doların Gerçek Sırrı Ortaya Çıktı!

Türkiye'de 15 Temmuz'da yapılan darbe girişiminin ardından yakalananların üzerlerinden çıkan 1 doların asıl sırrı üzerindeki harfler değilmiş!

FETÖ/PDY örgütünün darbe girişiminin ardından örgüt üyesi oldukları iddiasıyla yakalanan asker, vali, kaymakam, polis ve sivillerin üzerlerinden çıkan 1 dolarlar uzun süredir araştırılıyordu. Ancak yapılan analiz sonrasına dolarların üzerinde bulunan harflerin değil, rakamların şifre olduğu ortaya çıktı. Buna göre dolarların üzerinde bulunan rakamlar kişilerin örgüt üyesi olup olmadığını gösteriyor.

Tutuklanan üst düzey örgüt üyelerinin verdiği ifadeleri değerlendiren ve 1 doların üzerindeki rakamları araştıran Milli İstihbarat Teşkilatı, sonunda örgüt içindeki şifreyi çözdü. Dolarların üzerindeki rakamlar kişilerin örgüt içerisindeki sicil numaralarını gösteriyor. Üzerinde 1 dolar olan bir kişi, FETÖ'nün Afrika ve Türki Cumhuriyetleri'nde bulunan okullarını ziyaretlere gittiğinde kendisinden 1 dolar istendiği, bu paranın üzerindeki seri numarasının, bilgisayar ağı üzerinden sorgulandığında, kişinin örgüt üyesi olup olmadığının tespit edildiği bildirildi.

Üyelerin akıllı telefonlarına yükledikleri ve aktif olarak kullandıkları programlar arasında 'ByLock' ve 'Asphalt 8: Airborne' isimli programların yanı sıra 'Eagle' programının da olduğu belirlendi.
Etiketler ; FETÖ , PDY , Fethullah Gülen , 1 Dolar ,
İlginizi Çekebilir