Bankayı Protesto Etti, Parasını Geri Aldı

Tayland'da bir kişi hesabında bulunan 1 milyon baht yaklaşık 85 bin lira paranın kaybolduğunu fark ettikten sonra bankayı sokakta protesto etmeye başladı

Tayland'da bir kişi hesabında bulunan 1 milyon baht yaklaşık 85 bin lira paranın kaybolduğunu fark ettikten sonra bankayı sokakta protesto ederek parasının tamamını geri aldı.

BANKA SUÇU ADAMA ATTI

Tayland'da Kasikorn adlı bir bankada hesabı bulunan Phansuthee Meeluekij bir gün hesabında bulunan 1 milyon baht (85 bin lira) parasının sıfırlandığını gördü. Bankayı arayıp parasının çalınmış olduğunu söylediyse de banka online bankacılık ile paranın çekildiğini aktardı ve suçun genç adamda olduğunu belirtti.


''PARAMI İSTİYORUM''

Temmuz ayında kaybolan parasının peşine düşen genç işadamı, TrueMove adlı GSM operatörünün Meeluekij'e ait hat için bir kişiye yeni SIM kart verdiğini öğrendi. Bu SIM kart ile kolayca Meeluekij'in online bankacılık hesaplarına giriş yapan şüpheli hesaptaki tüm parayı çekti. Bankadan aldığı olumsuz cevap sonrasında ailesi ile birlikte Tay Kraliyet Emniyet Genel Müdürlüğü önündeki sokakta oturup "paramı istiyorum" yazılı pankartlarla bankayı protesto etmeye başlayan Meeluekij'e bankadan müjde geldi. Kasikorn Bankası kıdemli başkan yardımcısı Adit Laixuthai gencin başına gelen olay için üzüntü duyduklarını ve kaybolan parasının tamamının hesabına aktarılacağını söyledi.

Bazı uzmanlar bankanın sadece marka imajının bozulmaması için parayı ödemeyi kabul ettiğini düşünüyor. GSM operatörü TrueMove ise sessizliğini koruyor

Etiketler ; Tayland , Banka , TrueMove , GSM ,
İlginizi Çekebilir