'Altın yükselebilir'
Ekonomİ 13 Ekim 2016 Perşembe 15

'Altın yükselebilir'

ANZ stratejisti Hynes, hazırladığı raporda altındaki zayıflığın kısa ömürlü olduğunu ve fiyatların 1,375 dolara çıkabileceğini ifade etti.

ANZ stratejisti Daniel Hynes, altındaki zayıflığın kısa ömürlü olduğunu ve fiyatların 1,375 dolara çıkabileceğini kaydetti.

Hynes, 13 Ekim tarihli raporunda, ABD'de faiz artırımı beklentilerinin altın için olumsuz bir faktör olduğunu, ancak fiyatlardaki mevcut zayıflığın göreceli olarak kısa ömürlü olduğunu kaydetti.

"SON DÖNEMDE BASKIDA KALDI"

Hynes, raporunda, "Altın son haftalarda, yatırımcıların yüksek faiz ve parasal genişlemenin sona erme tehdidinden endişe duyması ile birlikte baskı altında kaldı," dedi ve "Bunlar haklı endişeler, ancak kısa ömürlü olacaklarını düşünüypruz. Ve artan enflasyon beklentileri, jeopolitik sorunlar ve iyileşen fiziki talebe ilişkin işaretler ile birlikte, altın için ortam olumlu kalmaya devam ediyor" şeklinde görüş bildirdi.

"GÜÇLE ŞEKİLDE GERİ DÖNÜŞÜM OLACAK"

Hynes, "fiyata duyarlı alıcıların 2016 yılının dördüncü çeyreğinde" güçlü" bir şekilde geri dönmesinin beklendiğini ifade etti.

Haynes, raporunda, festival sezonundan dolayı, Hindistan'da ticari alımların arttığına dikkat çekti.

Spot altın yüzde 0.4 yükselerek Singapur saati ile 13:32'de ons başına 1,260 dolar seviyesinde seyrediyordu.

Etiketler ; Altın ,
İlginizi Çekebilir