Terör Alarmı!
Dünya 19 Eylül 2016 Pazartesi 12

Terör Alarmı!

ABD'nin New York kentinde 29 kişinin yaralanmasına yol açan bomba patlamasının ardından, kentte güvenlik önlemleri en üst düzeye ulaştı

Birleşmiş Milletler (BM) 71. Genel Kurul Toplantıları'nın başlaması nedeniyle, aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu 193 dünya liderinin New York´a gelişi öncesinde Manhattan'ın Chelsea bölgesinde, 23. Sokak ile 6. Cadde yakınlarında patlayan ve sonradan elle yapılmış bomba düzeneği açıklanan olayın ardından, aynı bölgede 27. sokakta, kablolar ile bir cep telefonuna bağlı, patlamaya hazır halde bir düdüklü tencere bulundu.

New York polisinin yanı sıra FBI ve gizli servis elemanlarını alarma geçiren terör tehditleri ve bulguları Pazar günü de devam etti. New York'a sınır eyalet olan New Jersey'e bağlı, Newark Uluslararası Havalimanı'nın bulunduğu Elizabeth kentindeki bir tren istasyonunda 5 şüpheli paket bulundu.

GECİKMELER OLDU

Uzaktan kumandalı robotlarla müdahale edilen şüpheli paketlerden biri, müdahale sırasında patladı. Öteki 4 şüpheli paketin de kontrollü olarak patlatılmaya çalışıldığı açıklandı.

Elizabeth kenti ile Newark Havalimanı ve Manhattan arasındaki tren seferlerinde, şüpheli paketler yüzünden uzun süreli gecikmeler meydana geldi.

İlginizi Çekebilir