İtalya'da büyük deprem
Dünya 30 Ekim 2016 Pazar 11

İtalya'da büyük deprem

İtalya'nın orta kesimlerinde 7,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İtalya'da 7,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Amerikan Jeolojik Araştırmalar Kurumu (USGS), depremin merkez üssünün, Perugia kentine 68 kilometre uzaklıkta olduğunu belirtti. USGS, daha önce 7.1 diye açıkladığı depremin büyüklüğünü 6.6 olarak güncelledi. USGS, depremin derinliğini de 108 kilometreden 10 kilometreye indirdi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, İtalya Ulusal Jeofizik ve Volkanoloji Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 6.5 olarak duyurdu.İtalyan sivil savunma yetkilileri, depremin etkisiyle bazı binaların yıkıldığını açıkladı.Depremde Norcia kasabasındaki tarihi St. Benedict Bazilikası büyük hasar gördü.

TAM BİR FELAKETTİ

Bölge geçen Çarşamba günü de iki depremle sarsıldığı için birçok insan, önlem amacıyla otomobillerinde uyuyordu. Bazıları ise başka bölgelerdeki sığınak ya da otellere tahliye edilmişti. Yaşanan son depremin ardından konuşan yetkililer, bu durumun, birçok insanın hayatını kurtarmış olabileceğini belirtti.

Depremin etkilediği kasabalardan Ussita'nın belediye başkanı Marco Rinaldi, "Her şey çöktü. Ortalığı toz bulutu kapladı. Tam bir felaketti... Ben otomobilimde uyuyordum. Cehennemi gördüm" dedi.

İtalya'da büyük deprem
Etiketler ; İtalya ,
İlginizi Çekebilir