Esed Rejimi Taziye Çadırını Vurdu
Dünya 27 Ağustos 2016 Cumartesi 19

Esed Rejimi Taziye Çadırını Vurdu

Esed rejimi, Bab Neyrab'da taziye çadırını vurdu

Suriye ordusuna ait bir helikopterin Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Bab Neyrab semtinde taziye çadırına düzenlediği varil bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 20 kişi hayata gözlerini yumdu, 30 kişi yaralandı.

Halep'teki sivil savunma yetkililerinden İbrahim Ebu Leys, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beşşar Esed rejimine ait bir askeri helikopterin Halep'in Bab Neyrab semtinde taziye çadırına varil bombalarıyla iki saldırı yaptığını söyledi.

Ebu Leys, saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 20 kişinin katledildiğini, en az 30 kişinin de yaralandığını kaydetti.

Ebu Leys, ''Askeri helikopter Bab Neyrab semtindeki taziye çadırını varil bombasıyla vurdu. Ardından bölgeye giden halka rejim güçleri ikinci bir varil bombasıyla daha saldırdı. Bu nedenle ölü sayısı yüksek, daha da artmasından endişe ediyoruz.'' dedi.

Bombardımanda yaralananların bölgedeki sahra hastanelerine kaldırıldığını belirten Ebu Leys, olayda çok sayıda evin yıkıldığını, sivil savunma ekiplerinin yıkılan evlerin enkazı altında kalanlara ulaşmaya çalıştığını aktardı.

Etiketler ; Suriye , Esad , Rejim , Taziye Çadırı , Halep ,
İlginizi Çekebilir